NEW NCC T1F-00010-461 0.1-10SEC RELAY TIMER 120/240V-AC 1/3HP 10A AMP D359000
★★★★★ 4.6 136 reviews
Price when purchased online
Free shipping Free 30-day returns
Sold and shipped by pricescreen.com.au
Price when purchased online
How do you want your item?
You get 30 days free! Choose a plan at checkout.
Shipping
Arrives May 17
Free
Pickup
Check nearby
Delivery
Not available
Free 30-day returns Details
Product details
Category
  • Input Voltage: 120 V-AC, 240 V-AC
  • Output Power Rating: 1/3 HP
  • Output Current Rating: 10 A AMP
  • Type: Timer
  • SKU: D359000 (KFP)
Item Weight 4.8 ounces
Manufacturer NCC
Product Dimensions 6.5 x 5 x 4.5 inches
Correction of product information
Correction Request Form
Customer ratings & reviews
4.6 out of 5
★★★★★
136 ratings | 56 reviews
How item rating is calculated
View all reviews
5 stars
84% (114)
4 stars
3% (4)
3 stars
2% (3)
2 stars
1% (1)
1 star
10% (14)