Mean Well ENP 360W 13.8V 26A Switching Power Supply Single Output ENP-360-12
★★★★★ 4.7 85 reviews
Price when purchased online
Free shipping Free 30-day returns
Sold and shipped by pricescreen.com.au
Price when purchased online
How do you want your item?
You get 30 days free! Choose a plan at checkout.
Shipping
Arrives May 18
Free
Pickup
Check nearby
Delivery
Not available
Free 30-day returns Details
Product details
Category
New
  • 【Strong stability】 AC-DC power adapter conversion rate of 91%, no-load power consumption <0.15W, maximum load capacity of 125%.
Brand Distrare
Wattage 360 watts
Model Name ENP-360-12
Form Factor ATX
Manufacturer Distrare
Model Number ENP-360-12
Cooling Method Air
Output Wattage 360 Watts
Item Dimensions 7.56 x 7.01 x 1.79 inches
Mfr Part Number ENP-360-12
Compatible Devices Surveillance System, Radio System, Wireless Equipment
Warranty Description 2
System Bus Connector Type 20+4 Pin
Connector Type Used on Cable ATX
Correction of product information
Correction Request Form
Customer ratings & reviews
4.7 out of 5
★★★★★
85 ratings | 35 reviews
How item rating is calculated
View all reviews
5 stars
86% (73)
4 stars
2% (2)
3 stars
1% (1)
2 stars
1% (1)
1 star
10% (9)