★★★★☆ 4.0 75 reviews
Price when purchased online
Free shipping Free 30-day returns
Sold and shipped by pricescreen.com.au
Price when purchased online
How do you want your item?
You get 30 days free! Choose a plan at checkout.
Shipping
Arrives May 18
Free
Pickup
Check nearby
Delivery
Not available
Free 30-day returns Details
Product details
Category
  • 1 x 400W @ 4 Ohms 1 x 600W @ 2 Ohms
  • Features: Nickel Plated Terminals Extruded Aluminum Heat Sink Low Level Input High Level Input Low Level Output Remote Bass Knob Included Mil Spec Double-Sided Glass Epoxy Circuit Board 4-Way Protection Circuitry: Thermal, Short Circuit, Overload and DC Offset Variable Low-Pass Crossover: 50Hz - 250Hz Variable Input Sensitivity: 200mV - 6V 45Hz Bass Boost: 0 - 12dB ATC Fuse: 40 Amp x 2
  • Product Dimensions: 7.01" x 2.09" x 11.81" (178 x 53 x 300mm)
Manufacturer Alphasonik
Item model number APH-NA2400.1AB
Product Dimensions 7.01 x 11.81 x 2.09 inches; 8 Pounds
Correction of product information
Correction Request Form
Customer ratings & reviews
4 out of 5
★★★★☆
75 ratings | 31 reviews
How item rating is calculated
View all reviews
5 stars
75% (56)
4 stars
8% (6)
3 stars
4% (3)
2 stars
2% (2)
1 star
11% (8)